بازیگران سینما که در زمینه موسیقی فعالیت دارند +عکس

0
808
مهرداد صدیقیان در موریک ویدیوی علیرضا قربانی

مهرداد صدیقیان و لیلا اوتادی تازه‌ترین بازیگرانی هستند که در موزیک ویدئوی خوانندگان حضور داشته اند.

در سال های اخیر، بازیگران مختلف در موزیک ویدئوهای خوانندگان موسیقی سنتی و پاپ، حضور پیدا کرده اند و دیگر این نوع نقش آفرینی تبدیل به اتفاق معمول و مرسومی شده است. به تازگی موزیک ویدئوی «با من بخوان» با صدای علیرضا قربانی و با حضور مهرداد صدیقیان منتشر شده است. پیش از این هم اوایل بهمن سال ۹۸، موزیک ویدئوی «لیلابانو» با صدای خواننده جوانی به نام علی صدیقی و با حضور لیلا اوتادی در فضای مجازی منتشر شد، به همین بهانه نگاهی به حضور بازیگران در موزیک ویدئوی خوانندگان داشته ایم.

سرگشتگی صدیقیان
حضور بازیگران در موزیک ویدئوی بعضی از خوانندگان باسابقه و شناخته شده مانند بازی مهرداد صدیقیان در موزیک ویدئوی علیرضا قربانی، به بیشتر شنیده شدن آن آهنگ یا دیده شدن ویدئوکلیپ کمک می کند و از طرفی هم باعث می شود خودش در فضای متفاوتی غیر از فیلم و سریال و در قالب یک موزیک ویدئو، دیده شود. بنابراین می توان این اتفاق را به نفع هر دو طرف ماجرا دانست. مهرداد صدیقیان در این ویدئوکلیپ که فضای خاص و متفاوتی دارد، نقش فردی را بازی می کند که میان جمعیتی از افرادی که با چشم های بسته دور و اطرافش دیده می شود دنبال گمشده خود می گردد و سرگردان شده است. در طول مدت این ویدئوکلیپ احساس سرگشتگی و غریبگی با اطرافیان در چهره مهرداد صدیقیان دیده می شود.

در ستایش «لیلابانو»
اما موضوع درخصوص بعضی بازیگران دیگر متفاوت است. مثلا حضور لیلا اوتادی در موزیک ویدئوی خواننده ای مانند علی صدیقی که میان علاقه مندان به موسیقی شهرت ویژه ای ندارد، می تواند کمک زیادی به شناخته شدن آن خواننده و دیدن شدن موزیک ویدئوی او بکند. در واقع می توان گفت حضور او حکم تبلیغ برای آن خواننده و موسیقی اش را دارد. مضمون این ترانه ستایش زنی به نام «لیلابانو» است و لیلا اوتادی در این ویدئو کلیپ نقش پرستار یک بیمارستان روانی را بازی می کند که از لحاظ ظاهری شباهتی به عشق از دست رفته یکی از بیماران دارد. البته او به لحاظ حسی، بازی خاصی در این ویدئوکلیپ ندارد.

حضور کمرنگ سینمایی ها در موزیک ویدئوها
هرچند که تا به حال بازیگران مختلفی در موزیک ویدئوی خواننده‌ها حاضر شده اند، اما به طور کلی بازیگران سینما معمولا کمتر در موزیک ویدئو دیده می‌شوند و در موارد استثنا، اگر هم بخواهند چنین تجربه ای داشته باشند، در موزیک ویدئوی خواننده معتبر و باسابقه ای مانند همایون شجریان حضور پیدا می کنند. مهتاب کرامتی یکی از همان نمونه های استثنا ست که سال ۹۳ در موزیک ویدئوی «خمش باش» با صدای همایون شجریان بازی کرد. باران کوثری، سحر دولتشاهی، نوید محمدزاده و امیر جدیدی دیگر سینماگرانی هستند که در موزیک ویدئوی «چرا رفتی» این خواننده حضور داشتند که سال ۹۳ منتشر شد. البته هدف از استفاده از حضور بازیگران و ساخت این ویدئو، تنها استفاده از آن در مراسم رونمایی از آلبوم «نه فرشته ام نه شیطان» بود و با کلیپ های دیگری که خوانندگان منتشر می کنندتفاوت داشت .

از گلاب آدینه تا ترلان پروانه
گلاب آدینه، مونا فرجاد و نورا هاشمی سه هنرمندی هستند که آن ها نیز به تازگی بازی در ویدئو کلیپ را تجربه کرده اند. سالار عقیلی به مناسبت روز مادر ویدئویی با نام «مادر» و با بازی این سه بازیگر را در فضای مجازی منتشر کرد. گلاب آدینه در این موزیک ویدئو، نقش یک مادر کهن سال را بازی می کرد و نورا هاشمی فرزند واقعی او که از لحاظ ظاهری هم شباهت هایی به او دارد، نقش جوانی وی را بازی می کرد. از این جهت حضور هر دو در این موزیک ویدئو جذابیت داشت.

اما پیش از این ها هم بازیگران دیگری در ویدئو کلیپ خوانندگان دیده شده اند. تا به حال الهه حصاری در موزیک ویدئوی «گمونم» با صدای رضا صادقی، شهرزاد کمال زاده در موزیک ویدئوی «پرسه» با صدای حامد همایون و بهاره کیان افشار در موزیک ویدئوی «ز من می گریزی» با صدای سپنتا مجتهدزاده، حضور داشته اند. فرزاد فرزین نیز یکی از خوانندگانی است که در موزیک ویدئوهای خود زیاد از حضور بازیگران استفاده می کند. یکتا ناصر در موزیک ویدئوی «خرابش کردی»، پرستو صالحی در موزیک ویدئوی «دیوونه» و ترلان پروانه در موزیک ویدئوی «روزهای تاریک» با صدای فرزاد فرزین بازی کرده اند.

رعنا آزادی ور و مهدی پاکدل هم جزو بازیگرانی هستند که تجربه حضور در ویدئو کلیپ «ابر می بارد» با صدای همایون شجریان را داشته اند. البته این موزیک ویدئو از سوی مردم و علاقه مندان به موسیقی با استقبال مواجه نشد و واکنش های انتقادی فراوانی را به دنبال داشت. منتقدان اعتقاد داشتند «ابر می بارد» جز نشان دادن تصاویر رعنا آزادی ور و مهدی پاکدل در حالت های احساسی مختلف و یادآوری لحظات قبل از جدایی کاراکتر آن ها، جذابیتی نداشت و سیر داستانی خاصی را دنبال نمی کرد.

منبع: خراسان

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید