«گیسو و چراغ جادو» نوشته ابراهیم حسن‌بیگی چاپ دومی شد

0
679
رمان گیسو و چراغ جادو نوشته ابراهیم حسن‌بیگی

رمان نوجوان «گیسو و چراغ جادو» نوشته ابراهیم حسن‌بیگی از سوی انتشارات قدیانی برای بار دوم روانه بازار کتاب شد.

به گزارش هنر دیلی، «گیسو و چراغ جادو» سومین رمان از مجموعه «چراغ جادو»‌ اثر ابراهیم حسین بیگی است پیش از این کتاب‌های «صوفی و چراغ جادو» و «امیرحسین و چراغ جادو» از این مجموعه منتشر شده بود.

در جلد سوم که همان «گیسو و چراغ جادو» است، «گیسو» دخترک لاغراندام افغانستانی است که یک روز چراغ جادو به عنوان یک فرشته نجات‌بخش سر راه او سبز می‌شود و مسیر زندگی‌اش را تغییر می‌دهد و در خلال ماجراهایی که برایش رخ می‌دهد راهکارهایی برای بهتر زندگی کردن پیدا می‌کند،‌ چرا که این چراغ جادو معجزه‌ای ندارد بلکه تنها به بچه‌ها کمک می‌کند که چگونه بهتر زندگی کنند.

از آن روز به بعد مردم که ماجرای «گیسو» را شنیدند، آرزو می‌کردند و چراغ جادوی قصه به سراغ آن‌ها هم برود و آرزوهایشان را برآورده سازد.

رمان گیسو و چراغ جادو نوشته ابراهیم حسن‌بیگی

در بخشی از «گیسو و چراغ جادو» می‌خوانیم:

«آن شب گیسو هی زل می‌زد به چراغ جادویش که بالای کمد بود. او دیگر یک دوست تازه داشت؛ دوستی که زنده بود و با او حرف می‌زد و به او امید می‌داد. دوستی که قرار بود آرزوهای او را برآورده کند. دلش می‌خواست با دوستش حرف بزند. هنوز حرف‌های زیادی داشت که نگفته بود. او فقط زمانی می‌توانست با چراغ‌ حرف بزند که تنها باشد.

چراغ گفته بود که هیچ‌کس نباید از رابطه آنها خبر داشته باشد، حتی مادر گیسو که گوشه اتاق ایستاده بود و داشت آشپزی می‌کرد. از غروب که مادر آمده بود خانه اول لباس‌های کثیف را شسته و بعد مقداری سیب‌زمینی و پیاز را پوست کنده بود و حالا داشت آنها را سرخ می‌کرد. مادر به گیسو نگاه کرد و گفت: «اگر حوصله‌ات سر رفته تلویزیون را روشن کن…

حسن‌بیگی در داستان «گیسو و چراغ جادو» تلفیقی میان واقعیت و افسانه ایجاد کرده است. غول چراغ جادو در این داستان به سراغ کودکانی می‌رود که برای رسیدن به آرزوهایشان تلاش می‌کنند. این شخصیت بیش از آنکه آرزو‌های کودکان را برآورده کند به آنها در راه رسیدن به آرزوهایشان کمک می‌کند.

انتشارات قدیانی رمان نوجوان «گیسو و چراغ جادو» را در قالب ۱۶۸ صفحه با شمارگان هزار و ۱۰۰ نسخه و قیمت ۱۷۰۰۰ تومان منتشر کرده است.

منبع: فارس

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید