مورد عجیب نسخه خانگی «هزارپا»/ ابوالحسن داوودی عذرخواهی کرد

0
611

ابوالحسن داوودی کارگردان «هزارپا» بابت کیفیت عرضه این فیلم سینمایی در شبکه نمایش خانگی از مخاطبان این اثر سینمایی عذرخواهی کرد.

فیلم سینمایی «هزارپا» اثر جنجالی ابوالحسن داوودی که در اکران عمومی عنوان پرفروش‌ترین فیلم سینمای ایران در سال ۹۷ را از آن خود کرده است، در عرضه نسخه خانگی هم حاشیه‌ساز شد.

اواخر هفته گذشته نسخه شبکه نمایش خانگی «هزارپا» به کارگردانی ابوالحسن داوودی وارد بازار شد، این در حالی است که مخاطبان زمانی که نسخه نمایش خانگی این فیلم را تهیه کردند، متوجه شدند که این نسخه تنها شامل بخشی از این اثر سینمایی است و قرار است قسمت دوم آن به فاصله یک هفته بعد منتشر شود!

این اتفاق در حالی رخ داد که پیش‌تر بحث طولانی بودن نسخه خانگی این فیلم سینمایی به نسبت نسخه به نمایش در آمده در سینماها از سوی عوامل مطرح شده بود و انتظار می‌رفت این فیلم سینمایی در قالب دو دی‌وی‌دی اما در یک بسته و با اندکی افزایش قیمت روانه بازار شود.

حال اما بنا به تصمیم ناگهانی دو دی‌وی‌دی در دو بسته و به فاصله زمانی یک هفته‌ای به فروش می‌رسد، آن هم در حالی که اطلاع‌رسانی دقیقی در این زمینه صورت نگرفته و مخاطبان با نیت خرید نسخه کامل، هزینه ۱۰ هزار تومان بابت این فیلم سینمایی پرداخت کرده اما با اثری ناتمام مواجه شده‌اند!

همین مساله حواشی بسیاری را در فضای مجازی به همراه داشت، به گونه‌ای که بسیاری از مخاطبان نسبت به عرضه این چنینی یک اثر سینمایی در شبکه نمایش خانگی اعتراض کردند و آن را به گونه‌ای کلاهبرداری از سوی شرکت پخش‌کننده دانستند.

این حواشی به جایی رسید که امروز شنبه ۱۸ اسفندماه، ابوالحسن داوودی در ویدئویی درباره چگونگی انتشار این فیلم توضیح داد و از مخاطبان عذرخواهی کرد.

این کارگردان در توضیح این اتفاق گفت: این فیلم نه یک سریال و نه یک مینی سریال، بلکه یک فیلم سه ساعت و نیم و در واقع نسخه کامل فیلم سینمایی «هزارپا» است. متأسفانه در نمایش‌های سینمایی به دلیل محدودیت‌هایی که وجود داشت، مجبور شدیم بیش از یک ساعت و نیم از این فیلم را حذف کنیم و مخاطبان نسخه ۲ ساعته این فیلم را در اکران عمومی تماشا کرده‌اند. در حالی که نسخه‌ای که در شبکه نمایش خانگی ارائه شده، نسخه کامل این فیلم سینمایی است.

داوودی افزود: دلیل آنکه نسخه کامل «هزارپا» در ۲ دی وی دی ارائه شده این بود که اگر می‌خواستیم این اثر سینمایی را با کیفیت خوب تصویر به همراه پشت صحنه ارائه دهیم، در یک دی وی دی جای نمی‌گرفت. البته بهتر این بود که نسخه کامل در یک بسته شامل ۲ دی‌وی‌دی و به صورت همزمان عرضه می‌شد، اما مقررات اداره نمایش خانگی یک فیلم ۳ ساعته را برای عرضه خانگی به رسمیت نمی‌شناسد و مجوز مینی سریال برای آن صادر می‌کند.

کارگردان فیلم سینمایی «هزارپا» در پایان تأکید کرد: به عنوان کارگردان این اثر سینمایی، از جانب همه عوامل این پروژه از همه بینندگان عزیز پوزش می‌خواهم.

فیلم سینمایی «هزارپا» به کارگردانی ابوالحسن داوودی با بازی رضا عطاران و جواد عزتی با رقم فروش ۳۸ میلیارد تومان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران محسوب می‌شود.

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید